WordPress i jego 6 największych zalet

WordPress to narzędzie, które zrewolucjonizowało branżę tworzenia stron www. Jest to CMS, który początkowo został stworzony z myślą o zakładaniu i prowadzeniu własnych blogów. Aby uczynić to zadaniem maksymalnie prostym i intuicyjnym, twórcy zadbali o szybki proces instalacji i przejrzysty interfejs użytkowania. Popularność WP przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Użytkownicy dostrzegli w nim tak wiele zalet, że zaczęli wykorzystywać ten CMS również do budowania pełnowartościowych stron internetowych. Widząc potencjał, twórcy bezpłatnego CMS WordPress kontynuowali jego rozwój, który trwa do dzisiejszego dnia.

Co sprawiło że WordPress podbił świat? Że przypadł tak mocno do gustu użytkownikom oraz wyprzedził liczną konkurencję, w tym takie projekty jak np. Joomla!?

1. 60% popularność

To właśnie WordPress nosi koszulkę lidera. Spośród wszystkich stron zbudowanych na gotowych CMS, aż 60% z nich to właśnie strony oparte na WP. Tak duży udział w rynku oznacza że społeczność ma olbrzymią motywację do jego dalszego rozwijania i udoskonalania. Dowodzi to również tego, że WordPress jest naprawdę potężnym narzędziem z wieloma możliwościami.

2. Uniwersalność zastosowań

Dziś z pomocą WP można stworzyć minimalistyczny blog (do czego zresztą WP początkowo został stworzony), prostą stronę firmową oraz rozbudowany serwis z opcją sklepu internetowego i zakładaniem kont użytkowników. Podstawowe możliwości WordPressa są olbrzymi. Co więcej, można je w nieskończoność rozbudowywać przy wykorzystaniu gotowych „skórek” czyli tematów / themów oraz wtyczek.

3. Dodatki do WordPress

Jak już wyżej wspomnieliśmy, czysty WordPress może być wzbogacony o tysiące dodatków. To tzw. wtyczki lub pluginy. Pozwalają one zwiększyć możliwości WP, dodając nowe funkcjonalności, wpływając na wygląd lub dając dostęp do narzędzi technicznych, analiz i statystyk. Katalog wtyczek do WP jest bogaty, a ich instalacja niezwykle prosta, ograniczająca się do kilku kliknięć myszą.

4. Brak kosztów

Korzystanie z WP jest darmowe. Również do celów komercyjnych. Możliwość modyfikowania gotowych tematów i instalacja bezpłatnych wtyczek pozwalają stworzyć profesjonalną stronę przy dużych oszczędnościach. Oczywiście znajdziemy również płatne dodatki do WP, oferujące pełne wsparcie techniczne i wiele innych udogodnień.

5. Szybka integracja

Początkowo WordPress nie dawał zbytnich możliwości integracji. Obecnie mocno się to zmieniło. Posiadacze stron zbudowanych na CMS WordPress mogą szybko i wygodnie integrować je z wieloma innymi serwisami, np. Allegro, Ceneo itp. Szczególnie przydaje się to tym osobom, które prowadzą sklep online i chcą swoje produkty sprzedawać również na Allegro. Integracja z serwisem aukcyjnym pozwala im hurtowo wystawić dziesiątki lub setki aukcji.

6. Bezpieczeństwo

Priorytetem każdego twórcy stron www powinno być ich bezpieczeństwo. Aby go uzyskać, należy pamiętać o wielu rzeczach. Od hostingu, poprzez stosowanie mocnych loginów i haseł, aż po instalowanie wyłącznie sprawdzonych dodatków do stron. WordPress pozwala uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa – oczywiście pod warunkiem umiejętnego skonfigurowania odpowiednich opcji. Doświadczony użytkownik zrobi to ręcznie, natomiast w innych przypadkach pomocne mogą być wtyczki lub pomoc specjalisty.


Ciekawostki z bloga

Trendy SEO 2020

Jakie zmiany w globalnym SEO czekają nas w 2020 roku? Czy będzie on przełomowy i przyniesie zaskakujące innowacje, czy może niewiele będzie się różnić...
Więcej

Ruch organiczny – jak go zwiększać?

Użytkownicy docierający na Twoją stronę dzięki wynikom wyszukiwania, tworzą tzw. ruch organiczny. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest on bardzo ważn...
Więcej

Jak zdobywać klientów stroną internetową

Żyjemy w czasach niezahamowanego rozwoju technologii. Internet śmiało wkroczył do naszego życia i na stałe w nim zagościł. Dotyczy to zarówno osób ind...
Więcej

Kontakt